Rozmówki angielskie

Wyjeżdżając za granicę lub spotykając obcokrajowca we własnym kraju, żeby doprowadzić do porozumienia należy znaleźć wspólny język. Nie chodzi tutaj o przenośnię, ale o dosłowne znaczenie tego zwrotu. Ze względu na prostotę i powszechność języka angielskiego, będzie on najprostszym rozwiązaniem. Żeby zapytać, lub wskazać drogę nie trzeba biegle władać angielszczyzną. Do prawidłowego porozumienia w podstawowym zakresie wystarczy kilka prostych zwrotów.
Takie zwroty można wziąć z książek, które pisane są specjalnie w tym celu. Nie jest to ani słownik, ani podręcznik. Jest to coś pomiędzy, albowiem zawiera najpotrzebniejsze idiomy, wraz z ich tłumaczeniem na język ojczysty. Z „rozmówkami” (bo tak popularnie nazywa się takie książki) można zapytać się o drogę, wskazać właściwy kierunek, dostać się na autobusowy przystanek, wynająć pokój w hotelu, zamówić jedzenie w restauracji i szereg pozycji tego typu.
Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie, żeby poprawnie przeczytać dany tekst, możesz kupić wersję rozmówek z wersją piśmienną, przedstawioną fonetycznie.