Komunikaty w angielskim

Warning! Jeśli kojarzysz ten zwrot, to znaczy, że mniej więcej orientujesz się co oznacza tytuł. Warning- czyli z angielskiego „uwaga” jest często spotykanym komunikatem widocznym na urządzeniach RTV i AGD, na metkach, opisach, etykietach, środkach chemicznych, lekach i tym podobnych produktach. Jest on na tyle rozpoznawalny, że nawet osoby, które nie posługują się językiem angielskim znają jego znaczenie.
Gdzie można jeszcze spotkać anglojęzyczne komunikaty? Jednym z głównym miejsc tego typu są przede wszystkim samoloty. Podniebne podróże liniami nie polskimi wiążą się z tym, że informacje będą podawane w kilku językach ale najprawdopodobniej nie po polsku. Można się spodziewać: ojczystego języka linii, angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Czasami do tej grupy dochodzi również włoski i rosyjski, ale nie jest to tak często spotykana mieszanka.
Poznając podstawowe terminy zwiększa się szansa na prawidłową interpretację sytuacji, które w miejscach dalekich od naszego miejsca zamieszkania, jako nieprzewidziane mogą stać się kłopotliwymi.