Co z tym językiem?

Język angielski jest obecnie najpopularniejszym językiem obcym. Używa się go niemal we wszystkich krajach, a w większości krajów (głównie europejskich) jest on nauczany, jako obowiązkowy przedmiot w szkole. Za granicą, to główny sposób komunikowania się z osobami innych narodowości. Zarówno pokolenie poprzednie, jak i obecne największy nacisk kładzie właśnie na naukę tego języka obcego.
Mimo wszystko, coraz częściej pojawiają się pytania, czy ten język aby na pewno jest przyszłościowy. Coraz częściej bowiem eksperci od lingwistyki zaznaczają umacniające się pozycje języka rosyjskiego, niemieckiego i co ciekawe hiszpańskiego. Ten ostatni przoduje w rankingach głównie ze względu na swoją nieskomplikowaną formę, która poziom trudności jest bardzo podobna do wspominanego wcześniej języka angielskiego.
Jeśli więc jesteś zainteresowanym otwarciem się na nowe możliwości nie rezygnuj z języka angielskiego, ponieważ nawet jeśli „konkurenci” zyskują w sile, ten język i tak zostanie na wiele, wiele lat najważniejszym środkiem porozumiewania się. Najlepiej dobrać sobie drugi, obcy język i cieszyć się swoimi możliwościami.