Angielski a amerykański

Ze względu na znaczny rozwój języka amerykańskiego, który wywodzi się z brytyjskiego nie nazywa się już tych dialektów jednym mianem- angielszczyzną. Obecnie rozróżnia się angielski, jako język, którego używa się w Anglii i Wielkiej Brytanii, oraz Amerykański, który jest językiem ojczystym w większości terenów Ameryki Północnej i części południowej.
Wybierając się na kurs, kupując interaktywną jego formę, lub zapisując dziecko do szkoły warto się dowiedzieć, który z tych języków będzie wykładany. Najlepszym sposobem jest uczenie się formy tak zwanej, komunikatywnej, czyli połączenia tych dwóch form. Dzieje się tak, dlatego, że wbrew pozorom Amerykanin nie dogada się z Brytyjczykiem. Różnorodność w formie, słownictwie, szyku słów i tym podobnych kwestiach sprawia, że nie możliwym jest wzajemne zrozumienie.
Ten problem doskonale rozumieją osoby, na stałe pracujące w Anglii. Te, które uczyły się dialektu amerykańskiego, muszą od nowa budować swój zasób słów, oraz formę wypowiedzi. Na szczęście pozostaje im pewna baza, która ułatwia tę naukę.